O autorze
Pasjonuje mnie Polska. Pasjonuje mnie Wielka Brytania.

Do niedawna Martin Oxley był Dyrektorem działu UK Trade & Investment w Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie. Ma ponaddwudziestoletnie doświadczenie w obszarze dużego biznesu i współpracował z wieloma wiodącymi firmami w Europie Środkowej. Obecnie jest Partnerem Głównym w przedsiębiorstwie specjalizującym się w rozwijaniu biznesu i strategii ukierunkowanym na wzrost międzynarodowy, kojarzącym świetne pomysły z dużymi firmami z myślą o tworzeniu wartości.

Innowacje to sprawa globalna? Zaiste! Garść moich przemyśleń

Jeżeli w dzisiejszym pędzącym świecie biznesu jesteście innowatorami, to prawdopodobnie jesteście firmą globalną – a konkretnie: lepiej, żebyście nią byli, bo to znacznie ułatwia odnosić sukcesy. Polska ma świetnych innowatorów i świetne pomysły na skalę globalną. Często drogą do sukcesu jest tutaj dobre partnerstwo. Weźmy parę przykładów. Jeżeli chodzi o wielki przemysł, przychodzą mi na myśl trzy.

Po pierwsze: PESA, produkująca super pociągi i tramwaje, a w jednym znanym mi przypadku budująca też lokomotywy. Silniki dostarcza Rolls Royce, a kupującym są niemieckie koleje Deutsche Bundesbahn. Jest to innowacyjny kontrakt angażujący trzy strony. Jestem pewien, że takich jest więcej.

Po drugie: zdrowie. Dziś każdy ma swoista obsesję na tle swojego zdrowia I dobrego samopoczucia. Jeżeli potencjalny problem zdrowotny uchwycimy w porę, nie narobi nam wielkich kłopotów w późniejszym życiu. W diagnostyce zachodzi wiele rozmaitych zmian, a nasz telefon komórkowy ma tu do odegrania ważną rolę. Spójrzcie na medicalgorithmics. Dzięki nim możemy sprawdzać serce na bieżąco, tak często, jak chcemy, to wspaniała polska innowacja. Wyniki możemy mieć 5 lat w bazie danych monitorującej nasza kondycję, możemy przesłać też lekarzowi. To dobry przykład innowacji znacznie wzbogacającej branżę medycyna.

A teraz numer trzy: szybko przenosimy się do Wolsztyna. Ale nie – tym razem nie chodzi o pociągi parowe. Będzie o kuchniach: wfm-kuchnie.pl. Polska jest znanym na całym świecie liderem w sprzedaży mebli. A czy jest globalnie znana ze swojego świetnego wzornictwa? Powinna, w pełni na to zasługuje! Mamy bowiem do czynienia z wysokiej jakości kuchniami i jeżeli połączymy je z najnowszymi innowacjami w dziedzinie e-commerce nagle dostajemy projekt własnej kuchni i możemy ją sobie sami zainstalować. No a jeżeli ktoś nie chce tego robić sam, zawsze są pod ręką eksperci, którzy służą pomocą konsumentom wszędzie tam, gdzie te kuchnie są w sprzedaży. Polskie innowacje w projektowaniu kuchni zdecydowanie wkroczyły na rynek globalny!


To tylko kilka przykładów jak cala Polska wkracza na rynek globalny. Dlatego #INNOWACJE to klucz aby Polska rzeczywiście mogla na całość #GoGlobal! Innowacje to swoiste trampoliny dla tego procesu. Po angielsku powiedziałbym: Poland Go Global Strategic Sector Springboards - czyli w skrócie PGGSSS. Przewidziałem nagrodę za najlepsze tłumaczenie!

To naprawdę dobry pomysł: Trampoliny dla Sektorów Strategicznych – idę o zakład, że kwalifikują się do otrzymania funduszy unijnych. A co o tym myśli Pan Prezes Herbert Wirth? Bardzo chętnie porozmawiałbym z Nim jeszcze na ten temat!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...